Szkoła Podstawowa
 w Woli Wielkiej
 

przedszkole - wydarzenia 2017/2018

Wycieczka przedszkolaków na "Ranczo" w Pstrągowej

Urodziny Miłoszka

Urodziny Michałka

DZIEŃ FLAGI

Jednym z etapów wychowania młodych ludzi w duchu patriotyzmu jest udział
w obchodach świąt państwowych.Maj jest miesiącem gdzie realizacja tego zadania możliwa jest na wiele sposobów.
W przedszkolu obchodzono Święto Flagi, które przypada 2 maja. Przedszkolaki z grupy Biedronki pod czujnym okiem pani Anety wykonały flagi państwowe.
 

DZIEŃ KOBIET

   Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu grupa Biedronki pod kierunkiem wychowawczyni przygotowała dla dziewczynek niespodziankę. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom kwiaty z krepiny, a chłopcy z Samorządu Uczniowskiego różyczki i czekolady.
   Święto Kobiet, które obchodziliśmy w przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.
 

Teatr Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza z wizytą w naszej szkole

  W czwartek 01 marca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole artystów Teatru Lalek z Nowego Sącza. Aktorzy przedstawili bajkę pt. "Krowa Kłamczucha", opartą na motywach opowieści Janiny Porazińskiej pt. "Kozucha Kłamczucha".
  Spektakl, przepełniony zabawnymi dialogami, opowiadał o krowie, która okłamywała swoich bliskich (gospodynię, Paulinkę, kota i psa), za co została wyrzucona z gospodarstwa. W konsekwencji znalazła sobie dom w lesie. Jednak i tam próbowała swoich sztuczek, przeganiając z lasu wszystkie zwierzęta. Dopiero mały jeż dał krowie nauczkę, kłując ją swoimi kolcami. W potrzebie pomogła krowie Paulinka, wciągając igły jeża. Wtedy nasza główna bohaterka zrozumiała swoje złe postępowanie i przeprosiła wszystkich, którym zrobiła krzywdę.
  Sztuka niósła ze sobą bardzo ważny przekaz moralny: prawdomówność, umiejętność wybaczania i prawdziwej przyjaźni, dzięki niej nasze przedszkolaki i uczniowie wiedzą, że nie warto kłamać i zachowywać się źle wobec innych, a za swoje przewinienia należy przeprosić.

 Zobacz galerię zdjęć>>

Cyrk "Szok" w naszej szkole

21 lutego  naszą szkołę odwiedzili artyści cyrkowi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokazy żonglerki, taniec gołębi, a także prawdziwego węża. Wszyscy znakomicie się bawili.

Zobacz galerię zdjęć>>

Walentynki

W Dniu Świętego Walentego
nic nie może dziać się złego.
Nikt nie może się dziś złościć,
bo to nastał dzień miłości.

Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia walentynek. Samorząd Uczniowski przygotował na ten szczególny dzień pocztę walentynkową. Do specjalnie wcześniej przygotowanej skrzynki, każdy mógł wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów.  Uroczyste rozdanie walentynek odbyło się na apelu w środę 14 lutego.  Walentynkowe spotkanie całej społeczności uczniowskiej rozpoczęło się od obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat Dnia Zakochanych, przygotowanej przez panią Anetę Serafin. Prezentacja wprowadziła  wszystkich w radosną, pełną miłości i serdeczności atmosferę tego święta.  Następnie odbyło się, niecierpliwie oczekiwane przez uczniów, rozdanie walentynek.  W rolę  walentynkowych listonoszy wcieliły się przedstawicielki SU : Gabrysia Kułak i Wiktoria Kleszcz.
Walentynki przyniosły wszystkim bawiącym się uczniom  wiele uśmiechu i radości. Przekonaliśmy się, jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych. Dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy dużo miłości.
Zobacz galerię zdjęć>>

Zabawa karnawałowa

   Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi. To moment, kiedy można przebierać się do woli! Zabawy karnawałowe dla dzieci to, przede wszystkim, właśnie możliwość przeistaczania się w inne osoby.
Dnia 8 lutego 2018 r. przedszkolaki i oddział zerowy uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Dzieci przebrały się w przepiękne kostiumy, by choć na chwilę stać się ulubioną postacią, zwierzęciem lub bohaterem bajki. Nasi najmłodsi podopieczni świetnie bawili się podczas ,,Smerfnych hitów” i nie tylko. Chętnie brali udział w konkursach, tym bardziej, że czekały na nich nagrody.
    Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a śmiechom i tańcom nie było końca. Na koniec zajadali z apetytem pizzę i frytki.

Zobacz galerię zdjęć>>

Dzień Babci i Dziadzia

"To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.” (Rudolph Giuliani)

   Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.
   Dnia 22 stycznia 2018 r. w naszej Szkole odbyła się ta wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były wierszyki, piosenki i przedstawienie Bożonarodzeniowe. Nie zabrakło też tańca w wykonaniu przedszkolaków. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.
Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Publiczność nie żałowała również pochwał dla swoich wnuków i nagrodziła ich gromkimi brawami.
   Na koniec tych wyjątkowych występów dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane piękne prezenty.
Zobacz galerię zdjęć>>

Mikołaj w przedszkolu

     

6 grudnia 2017 roku nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Swoją wizytą sprawił wszystkim dużo radości i zapewnił, że odwiedzi ich za rok. Wszyscy z przykrością żegnali Świętego Mikołaja, który wyruszył w dalszą podróż, aby obdarować kolejne grzeczne dzieci.

Zobacz galerię zdjęć>>

List do św. Mikołaja

List do Świętego Mikołaja

Uroczystość pasowania na przedszkolaka

 

Dnia 20 listopada 2017 r odbyła się w przedszkolu Uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor, a także rodziców.

Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, był to również ich pierwszy publiczny występ przed rodzicami. Dzieci oraz rodzice zostali przywitani przez panią Dyrektor. Następnie pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały grupowe piosenki i tańczyły. Grupa Biedronek zaprezentowała piosenki pt. ,, Jestem sobie przedszkolaczek”, ,,My jesteśmy krasnoludki” oraz ,,Do przedszkola idzie maluch”. Po występie artystycznym dzieci przyszedł czas na ślubowanie . Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci odbyła się „ceremonia” pasowania. Pani Dyrektor Urszula Dydo przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenia słów ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz książkę. Pasowanie na przedszkolaka zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Zobacz galerię zdjęć>>

Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 28 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w światowym Dniu Pluszowego Misia. Całą imprezę przygotowała pani bibliotekarka Elżbieta Knap dla uczniów klas I, III, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz naszych najmłodszych wychowanków – przedszkolaczków. 

    Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć uczniom literaturę, której bohaterami są misie. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była też chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki misiów, które towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. To one często są powiernikami dziecięcych radości i smutków. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Wspólnie bawiliśmy się przy piosence: ”Jadą, jadą misie”. Uczniowie klasy III recytowali wiersze o misiach. Podczas prezentacji dzieci odgadywały imiona misiów. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z misiami.
    Ta zabawa była pełna uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z ulubionym pluszakiem.

Zobacz galerię zdjęć>> Zobacz galerię zdjęć 2 >>

Owocowe szaszłyki i owocowe sałatki

Jesień to pora zbiorów owoców i robienia z nich różnych przetworów oraz potraw. Dzieci z klasy 0 bez problemu poradziły sobie z robieniem pysznych owocowych szaszłyków. Najfajniejsze było nadziewanie owoców na wykałaczkę i oczywiście jedzenie gotowych szaszłyków.

Przedszkolaki z grupy "Biedronki" robiły owocową sałatkę.

Na początku dzieci wysłuchały piosenki „Już owoców pełen kosz”, potem rozwiązywały zagadki o owocach. Dowiedziały się także, dlaczego należy jeść owoce.Potem nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki i zwrócenie uwagi na higienę pracy. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała. Zajęcie dostarczyło dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza jesienią i zimą.

Zobacz galerię zdjęć>>

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w grupie Biedronek

W dniu 20.11.2017r.przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz z grupy ,,Biedrnki” obchodziły Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzieci wysłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka" , bawiły się wspólnie przy piosence „Pod wspólnym niebem", wykonały order życzliwości , złożyły ślubowanie na życzliwego przedszkolaka.

Rozmawialiśmy o emocjach, wspólnie zastanawialiśmy się, kiedy czujemy się szczęśliwi, źli, smutni, przestraszeni. Wykonywaliśmy sobie wzajemnie masażyki i rozmawialiśmy o swoich uczuciach. Pogadanki przeplatane były zabawami ruchowymi tj. „Pokaż emocje swoją buzią i ciałem", „Wzajemna pomoc", taniec „Podaj rękę przyjacielu". Na koniec na dużym, papierowym sercu odbiliśmy swoje dłonie. Serce przywiesiliśmy w naszej sali, by pamiętać o życzliwości na co dzień.
                                                         Zobacz galerię zdjęć>>

Urodziny Izy

Dnia 31 października Grupa Biedronki świętowała urodziny Izabelki. Nasza solenizantka w pięknym stroju i koronie na głowie obchodziła 3 – latka. Dzieci świetnie się bawiły. Szczególnie do gustu przypadł im taniec z balonami. Wszyscy odśpiewaliśmy gromkie  ,,Sto lat”. Izabelka zabrała do domu duże serduszko z życzeniami.

Zobacz galerię zdjęć>>

Biedronki w Kulkolandzie

   Dnia 26 września wspaniała grupa Biedronek, dzięki przychylności pani Anety Feret - Kłys wyruszyła do sali zabaw w Przyborowie. Dzieci świetnie spędziły wspólnie czas. Taki wyjazd musimy jeszcze powtórzyć.
 

Zobacz galerię zdjęć>>

Pierwsze dni w przedszkolu

    Pierwsze dni w przedszkolu to zawsze okres trudny zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Najgorzej mają oczywiście te szkraby, które do przedszkola idą po raz pierwszy w życiu – gdyż w przedszkolu organizacja dnia i zasady obowiązujące są zupełnie inne niż w domu, a więc miejscu
które dobrze znają i do którego są przyzwyczajone.  Nowe miejsce, nowa pani, nowe dzieci, zupełnie nowe sytuacje to zawsze duży stres.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszych dni adaptacji
w przedszkolu, w grupie Biedronki.

Zobacz galerię zdjęć>>

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy " Dzień Głośnego Czytania". Uczniowie klasy IV przeczytali dzieciakom z oddziału przedszkolnego bajkę pt. Czerwony Kapturek. Na zakończenie spotkania dzieciaki z klasy IV wręczyły przedszkolakom medale i kolorowanki.
 

Zobacz galerię zdjęć>>

Dzień Chłopaka 2017 - nowe zdjęcia

   Z okazji Dnia Chłopaka życzenia wszystkim chłopcom w naszej szkole złożyły przedstawicielki Samorządu Szkolnego – Gabrysia Kułak, Marysia Lach, Wiktoria Kleszcz  i Paulinka Żmuda. Do życzeń dziewczynki dołączyły słodycze. Z okazji tego święta w środę 27 września Samorząd zorganizował także ognisko, podczas którego dzieci piekły kiełbaskę, chleb  i ziemniaki. Oczywiście nie zabrakło wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Zabawa była bardzo udana!

Zobacz galerię zdjęć>>

Dzień Chłopaka 2017

Zobacz galerię zdjęć>>